top of page

Clubhouse - prvé dojmy

Clubhouse je novinka u nás na Slovensku. Rozšírila sa koncom januára 2020. Ja som dostal pozvánku od jedného známeho a rád som ju využil. Po prvom víkende konzumovania slovenského obsahu clubhousu to vidím v celku pozitívne. Uvidíme, kam sa to časom vyvinie. V zahraničí je okolo toho už nejaká kontroverzia. Ako to pri sociálnych sieťach býva, nestíhajú to moderovať. Vzniká tak priestor na hoaxy, obťažovanie a kadejaké formy extrémizmu.


Sieť clubhouse zatiaľ nie je voľné prístupná. Funguje na pozvánkach a iba na iPhonoch.


Podľa zloženia slovenských užívateľov tam vidím hlavne ľudí z e-commerce, marketingu, novinárov a mladších či progresívnejších politikov. Kvalita jednotlivých rooms závisí od speakrov a moderátora. Speakri by mali byť dostatočne známi a moderátor schopní kultivovať diskusiu. Inak tam vzniká priestor pre samozvaných expertov, čo je podľa mňa hlavným nebezpečím do budúcna - priestor pre hoaxy a rôzne pochybné skupinky.


Ja som sa držal známych mien a tém a som celkom spokojný. Zatiaľ iba ako pasívny poslucháč (konzument obsahu) som si vypočul pekné diskusie:

  • Jaro Chrapko z Dedoles - link/pozvánka

  • Michal Meško z Martinus - link/pozvánka

  • zaujímavá gastro debatu v room ☕️🇸🇰 Specialty Coffee Slovakia - link/pozvánka

Diskusie trvali v pohode dve-tri hodiny a stále sa dali počúvať, bolo o čom. Dajú sa počúvať v iPhone popri inej aktivite, hrá to aj keď beží iná appka alebo keď je telefón zamknutý. Na konzumovanie obsahu netreba clubhousu venovať celú pozornosť. Ešte uvidím, aké praktické to bude pri šoférovaní alebo pri behu. Treba byť stále online na dátach, lebo je to celé naživo. Žiadne záznamy nie sú.


Fun fact: na bazoši sa predávajú pozvánky do clubhousu po 10€ 🙈

Comments


bottom of page