top of page

#freeyourmind #najdisvojbalans #socialdetox

Toto je môj osobný web. Vytvoril som ho ako balans k profilom na sociálnych sieťach. Nezbieram tu lajky. Chodia sem priatelia a známi, s ktorými máme spoločné záujmy. Biznisové, športové a všelikajé iné. Takže tak.

____

Aktuálne sa venujem poisťovníctvu. Vlastne už 24 rokov :-)

Postupne som prešiel som od programátora, účtovníka, finančáka, obchodníka po manažéra. Tieto disciplíny ma dodnes držia, venujem sa hlavne fintechu, marketingu a leadershipu.

Keď práve nepracujem tak som buď v prírode (bike, beh, lyže, pes) alebo za Macbookom (weby, blogy, sociálne siete).

Som otvorený novým výzvam a nápadom. Ak nejaké máte, napíšte mi. Naposledy som sa takto nechal nahovoriť na Change for Slovakia, crossfit, na (zatiaľ) prípravu na ultrabeh či nahrávanie podcastu.

➡️ Niečo málo o mne na zoznámenie ⬇️⬇️⬇️

Pracovná story
Začal som ako účtovník v poisťovni, keď som mal 20 rokov a bol som druhák na Ekonomickej univerzite v BA. Využil som pri to svoju programátorskú minulosť - budovali sme finančné systémy nanovo, SAP a podobne. Postupne som sa posunul na riadiacu pozíciu až po finančného riaditeľa slovenskej pobočky. V roku 2007 som sa presunul na Prahy, kde vznikala nová holdingová organizácia, ktorá riadila poisťovne v 13 krajinách a bolo treba to celé zaúčtovať a spočítať. V roku 2010 som sa vrátil do praxe, konkrétne do našej ruskej poisťovne v Moskve. Strávil som tam tri roky ako finančný riaditeľ. Následne sa konal v roku 2013 môj návrat na Slovensko do firmy, kde som pôvodne začínal. Akurát firma sa medzitým totálne zmenila, prebehla fúzia a viaceré zásadné zmeny v manažmente. V roku 2016 som sa profesne najviac transformoval - z financií na obchod, stal som sa obchodným riaditeľom poisťovne. V roku 2020 ďalšia zmena, tentokrát na generálneho riaditeľa.

Osobná story

Vyrastal som na Kysuciach, kde som dokončil gymnázium. V tom čase som sa silne venoval programovaniu, a celkom mi to išlo. Na vysokú školu som išiel do Bratislavy na Ekonomickú univerzitu, fakulta Hospodárskej informatiky. Myslel som si, že tam budem programovať. Ale nejakým osudom sa mi do rozvrhu dostalo množstvo účtovníckych a ekonomických predmetov.

Koníčky

Ako som už spomínal, rád objavujem nové veci a preto sa ľahko nechám nahovoriť na kadečo. Nesnivalo by sa mi, že sa mi zapáčia veci ako skialp (áno, mimo zjazdoviek), ľakhé lezenie po horách, plachetnica (mám licenciu z Chorvátska), najnovšie príprava na ultrabeh (áno, viac ako 100 km behom po horách). A to, že sa zo mňa stane psíčkar by som o sebe vopred tiež nepovedal.

Stabilne sa venujem počítačom a písaniu, najnovšie aj trochu foteniu.

 

Aktivity

V rámci dobrovoľníctva podporujem Teach for Slovakia (súkromne) a Učenie pre život (firemne).

V rámci našej dedinskej komunikty som založil a spravujem facebookovú skupinu Lozorno - naše miesto pre život.

Moje športové aktivity si poctivo značím na atletickom Strava profile.

...to be continued :-)

Juraj Jurčík
IMG_0393_edited.jpg
bottom of page