top of page

Recept na úspešné inovácie

Sme oceňovaní ako najinovatívnejšia poisťovňa na Slovensku. Náš recept na úspešnú inováciu = cit pre výber nápadu + perfektná realizácia + silné promo 💥


1. CIT PRE VÝBER NÁPADU

Ponuka je široká, nápadov spústa a konzultanti odporúčajú kadečo. Treba mať dobrý prehľad v trendoch a novinkách. Rozhodujúce je však vybrať tú inováciu, ktorú trh a klienti naozaj ocenia. Naštastie naši kolegovia majú na toto dobrý nos.

Chce to dobrý odhad na potreby trhu. Aj načasovanie je dôležité. S niektorými nápadmi sme predbehli trh. Nakoniec sme ich museli vypnúť, biznisovo pochovať. Kill your darlings.

Často počujem ako sa firmy čudujú "prečo naše krásne inovácie nikto nechce používať?"


2. PERFEKTNÁ REALIZÁCIA

Keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté. Rozhoduje rýchlosť a detaily. User experience produktu musí byť pre zákazníka viac než dobrý.

Naozaj je to o detailoch. Musí to byť tip top. Dizajn a užívateľský zážitok našich noviniek dosť trpel v minulosti. Ale postupne na to pracujeme. Grafici a gamifikátori dostali oveľa silnejšie slovo ako kedysi.


3. PROMO NOVINKY

Snažíme sa komunikovať efektívne na cieľovú skupinu. Inovácie musíme predať. Máme šikovných ľudí na obchode a account managerov. Komunikujeme naozaj všetkými formami. Často dlho trvá, kým sa adresáti o novinke dozvedia. Ale potom to už ide ako snehová guľa.


Nedávno sme získali ocenenie od @SIBAF za najlepšie podnikateľské poistenie na Slovensku. Už predtým nás Zlatá Minca ocenila ako najinovatívnejšiu poisťovňu. A podľa SASP máme najlepšie neživotné poistenie.


Nás obchodníkov najviac poteší, keď to celé funguje a máme úspech na trhu.


Vďaka super produktu a vzťahom. Nemusíme toľko tlačiť na cenu.

Najlacnejší síce nie sme, ale môžete sa spoľahnúť na špičkové produkty a služby 🙂
Comments


bottom of page